dr Janusz Janowski

dr Janusz Janowski

Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków, członek Rady Organizacji Pozarządowych przy MKDiN

Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków, członek Rady Organizacji Pozarządowych przy MKDiN

Polski malarz, doktor nauk humanistycznych, teoretyk sztuki, działacz artystyczny, muzyk. W latach 2006-2014 prezes Okręgu Gdańskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, od 19 października 2014 prezes Związku Polskich Artystów Plastyków, od 14 września 2015 członek Rady Organizacji Pozarządowych przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego, członek Polskiego Towarzystwa Filozoficznego.
Przez większość swojego życia artystycznego związany z Gdańskiem, absolwent Liceum Plastycznego w Gdyni oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, obecnie mieszka w Gdańsku. Dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego otrzymał w roku 1994.
Współorganizator serii corocznych wystaw pod hasłem Ocalić od zapomnienia, prezentujących dokonania artystyczne nieżyjących malarzy z Pomorza. Przewodniczący kapituły i jeden z pomysłodawców obecnego charakteru Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego. Kurator wielu wystaw malarstwa, rzeźby i fotografii artystów z Polski i zagranicy w gdańskiej Galerii ZPAP.

Panel I – Organizacje społeczne w porządku wspólnot

Celem panelu będzie przedstawienie roli NGO w organicznym społeczeństwie obywatelskim. Prelegenci zastanowią się nad miejscem sektora obywatelskiego w porządku wspólnot obok np. rodziny, ojczyzny, samorządu etc.

więcej